Beniamina poleca zakup podręczników używanych w stanach wzorowych, które w niczym nie ustępują nowym egzemplarzom                                                                                                          WSZYSTKIE NASZE KSIĄŻKI SĄ REGULARNIE ODKAŻANE OZONEM!                                                              

 Uwaga! Podręczniki używane występują również w innych kategoriach np.w kategorii Liceum/Technikum

Wydawnictwa
Regulamin

REGULAMIN SKLEPU PODRECZNIKI-BENIAMINA.PL

Złożenie zamówienia w sklepie internetowym podreczniki-beniamina.pl oznacza zaakceptowanie postanowień poniższego regulaminu.

DANE KONTAKTOWE

Sklep internetowy, działający pod adresem http://podreczniki-beniamina.pl prowadzony jest przez firmę:

Księgarnia Beniamina Jadwiga Tonn
ul. Legionów 28
90-701 Łódź

nr konta: 56 1910 1048 2208 6543 7902 0001

NIP 725 000 8503

adres email:ks@podreczniki-beniamina.pl

telefon: 42 630 23 34 - w godzinach otwarcia sklepu:

pn - pt -   11:00-18:00

soboty -   zamknięte

niedziele - zamknięte


ZAMÓWIENIA

 1. Konsument ma dwie możliwości złożenia zamówienia:

 • Z rejestracją; Konsument przy składaniu pierwszego zamówienia podaje swoje dane (imię, nazwisko, adres, nr telefonu, adres e-mail), a przy kolejnych zakupach posługuje się loginem i hasłem podanym podczas rejestracji.

 • Bez rejestracji; Konsument za każdym razem przy dokonywaniu zakupów musi podawać swoje dane.

 1. W przypadku zamawiania większych ilości książek (np. zbiorowe zamówienie dla szkoły), prosimy o bezpośredni kontakt ze Sklepem w celu ustalenia indywidualnych warunków.

 2. Do każdej przesyłki dołączany jest paragon. Jeśli Konsument potrzebuje fakturę VAT, prosimy o zaznaczenie tego w uwagach przy składaniu zamówienia.  
 3. Wszystkie podane w sklepie ceny są w polskich złotych i zawierają podatek VAT.

 4. Konsument realizuje zakup za pomocą systemu nawigacji sklepu poprzez wypełnienie formularza zamówienia.

 5. Informacje znajdujące się na stronie internetowej Sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Konsument składając zamówienie składa ofertę zakupu określonego towaru, złożoną przez Nabywcę Sprzedawcy.

 6. Zdjęcia prezentowanych podręczników są poglądowe.

 7. Po otrzymaniu potwierdzenia zamówienia Sprzedawca weryfikuje czy zamówienie zostało złożone prawidłowo. W przypadku stwierdzenia przez Sprzedawcę, iż zamówienie zostało złożone nieprawidłowo, Sprzedawca poinformuje o tym Nabywcę. Po złożeniu prawidłowego zamówienia, Sprzedawca przesyła Nabywcy informację o przyjęciu zamówienia do realizacji na adres poczty elektronicznej (e-mail) podany przy składaniu zamówienia lub podczas rejestracji. Umowa zostaje zawarta z chwilą przesłania Nabywcy przez Sprzedawcę informacji o przyjęciu zamówienia do realizacji.

 1. Sprzedawca zastrzega sobie możliwość odrzucenia nieprzyjętego do realizacji zamówienia złożonego przez Nabywcę bez podawania przyczyny, o czym poinformuje Nabywcę mailowo.

 2. Nabywca do chwili wysłania zamówienia ma prawo je wycofać, lub wprowadzić zmiany.

 3. W razie stwierdzenia braku określonego podręcznika w naszej bazie towarowej, prosimy o przesłanie zapytania, podając tytuł poszukiwanej pozycji, jej autora i nazwy wydawnictwa. W wypadku podręczników używanych również rok wydania i numer dopuszczenia.


ZAMAWIANIE PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

 1. W zależności od stanu, książki używane prezentowane są w dwóch wariantach:

 • stan wzorowy

 • stan dobry – mogą występować braki nośników elektronicznych, wkładek, itp.


PŁATNOŚCI i KOSZTY DOSTAWY

 1. W Sklepie istnieje możliwość płatności w następujący sposób:

 • płatność przy odbiorze osobistym, w siedzibie Sklepu, gotówką lub kartą płatniczą

 • płatność przelewem pełnej wartości zamówienia z góry

 • płatność przy odbiorze towaru od kuriera lub poczty

 1. Koszty dostawy zostaną uwzględnione w cenach towarów proporcjonalnie do ich wartości.

 2. Tabela z informacją o kosztach dostawy:

  Wartość zamówienia do 300 zł Powyżej 300 zł
  Odbiór osobisty w siedzibie sklepu 0 zł
  Poczta Polska
  (Kurier 48)
  Wpłata na konto: 11,00 zł Płatność przy odbiorze: 15,00 zł Wpłata na konto lub płatność przy odbiorze: 0 zł
  Odbiór w punkcie Poczta Polska (Orlen, Żabka, Ruch, Poczta Polska) Wpłata na konto: 9 zł Wpłata na konto: 0 zł
  Opcja darmowej wysyłki od 100 zł możliwa jest tylko przy zamawianiu podręczników z kategorii "Podręczniki używane". Uwaga! Jeżeli system automatycznie nie usunie kosztów dostawy to uczyni to operator ręcznie!

  Czas dostarczenia zamówienia wysłanego przez nas przed godziną 16:00 powinien wynieść w przypadku kuriera Poczty Polskiej "Kurier 48" nie więcej niż dwa dni robocze. Nieodebrane przesyłki dostarczane przez kuriera Poczty Polskiej mogą być odebrane w trybie awizo w najbliższej placówce pocztowej klienta.

  Podstawą dokonania płatności jest e-mail z informacją o przyjęciu zamówienia do realizacji, wysłany przez Sklep do Klienta zawierający wszystkie dane niezbędne do dokonania operacji tj:

 • dane osobowe Klienta - zgodne z zamówieniem,

 • numer konta bankowego Sklepu, na które Klient dokonuje wpłaty,

 • nazwę i adres właściciela rachunku,

 • tytuł zapłaty,

 • w przypadku kosztu transportu ustalanego indywidualnie - dopłata za dodatkowe usługi, itp.

 • Sklep zastrzega sobie możliwość poboru zadatku na poczet realizacji zamówienia

 

REKLAMACJE

 1. Każdy nowy produkt zakupiony w Sklepie objęty jest stosowną gwarancją producenta, która obejmuje wady techniczne uniemożliwiające jego prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem używanie.

 2. W przypadku uszkodzenia lub ubytku przesyłki kurier obowiązany jest spisać protokół w obecności Konsumenta, w którym ujęta będzie data i godzina doręczenia oraz opis uszkodzenia lub ubytku przesyłki. Prawidłowo sporządzony protokół (podpisany przez Konsumenta i przedstawiciela firmy kurierskie) jest podstawą do reklamacji.

 3. Jeżeli po rozpakowaniu przesyłki Konsument zauważy, że towar nie jest w pełni wartościowy prosimy o natychmiastowe powiadomienie sklepu.

ZWROTY

PODRĘCZNIKI I KSIĄŻKI NOWE

 1. W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru konsument ma prawo do jego zwrotu bez podania przyczyny.

 2. Konsument wybiera sposób powiadomienia sprzedawcy o zamiarze dokonania zwrotu oraz formę dostarczenia towaru na adres sklepu.

 3. Nie zwracamy klientowi tej części kosztów dostarczenia zwracanego produktu, która przekracza najtańszy sposób naszej wysyłki.
 4. Sklep gwarantuje zwrot wartości produktu w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

 5. Jeżeli towar zwracany będzie miał znamiona użytkowania, został zdekompletowany, zostały w nim naruszone zabezpieczenia nośników elektronicznych lub internetowych kodów dostępu sklep ma prawo zażądać od Konsumenta pokrycia kosztów związanych z przywróceniem towaru do stanu pierwotnego lub finansowej rekompensaty.

 6. Sklep nie przyjmuje zwrotów żadnych przesyłek odesłanych za pobraniem.
PODRĘCZNIKI UŻYWANE
 1. Książki i podręczniki używane, jako takie nie podlegają zwrotom. Ukryte wady w książkach tj. uszkodzenia nie podane w opisie technicznym,książki z np. brakującymi lub niezadrukowanymi stronami,mogą być podstawą do wymiany lub zwrotu pieniędzy.Ustalenie postępowania w przypadku wymiany lub zwrotu odbywa się indywidualnie z Konsumentem.


SKUP PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

 1. Skup odbywa się w godzinach otwarcia Księgarni Beniamina, w Łodzi ul. Legionów 28  przez cały rok kalendarzowy.

 2. Ceny skupu są negocjowane, a dla stałych klientów oferujemy dodatkowo bonusy.

 

 

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

 1. Składając zamówienie, Konsument świadomie zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia,ewentualnie zabezpieczenia roszczeń reklamacji i gwarancji zakupionego towaru.Dane te nie są przetwarzane ani wykorzystywane w żadnym innym celu. Konsument ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

 2. Dane osobowe umieszczone w bazie danych sklepu są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są i nie będą też udostępniane innym podmiotom z wyjątkiem firm kurierskich oraz podmiotów zajmujących się obsługą informatyczną. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

 3. Klient ma prawo wniesienia skargi do organu nadzoru gdy uzna iż przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO)

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Księgarnia antykwariat Beniamina zastrzega sobie prawo do zmian niniejszego regulaminu.

 2. Niniejszy regulamin jest częścią treści zawieranej przez Sklep oraz zamawiającego Konsumenta umowy kupna - sprzedaży. Treść regulaminu jest dla stron obowiązująca zgodnie z brzmieniem z momentu złożenia przez Konsumenta zamówienia.

 3. Wszelkie spory wynikłe w związku z realizowaniem umów kupna - sprzedaży między Sklepem a Konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, wszelkie spory będą rozstrzygane przez sąd.

 4. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim. • Różne formy płatności:

 • Przelew na konto bankowe
 • Płatność przy odbiorze towaru za pobraniem
 • Płatność kartą lub gotówką w siedzibie sklepu
 • Darmowa wysyłka przy zakupach już od 100 zł
  (dotyczy podręczników używanych - patrz regulamin)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl