Wydawnictwa:

Podręcznik używany - stan dobry - Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka. Klasa 1, część 1 liceum i technikum. Język polski, Podręcznik. [WSiP]

Autor: Dariusz Chemperek, Adam Kalbarczyk

  • ISBN: 978-83-02-11690-2
  • Strony: 376
  • Oprawa: broszura
  • Rok wydania: 2012

 

Podręcznik posiada identyczne rozdziały główne jak jego najnowsza wersja. Różni się od niej jedynie mniejszą ilością przykładowych zadań i testów.

Cena: 25,00 zł
Cena netto: 23,81 zł
szt.

Nowe wydanie podręcznika Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka. Klasa 1, część 1. Starożytność-średniowiecze, dostosowane do nowej podstawy programowej.Podręcznik został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał - ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie, w ramach których zastosowano podział na jednostki lekcyjne - jest realizowany przede wszystkim metodą eksplikacji tekstu. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym.Wykład główny przeplatają lekcje maturalne (tekst publicystyczny lub popularnonaukowy dotyczący danej epoki i polecenia do niego skonstruowane tak, by zwrócić uwagę ucznia na najistotniejsze wiadomości, a przy okazji trenować umiejętność czytania ze zrozumieniem). Ponadto w każdym dziale zamieszczono bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (miniprzewodniki po epokach, zagadnieniach z dziedziny literatury i nauki o języku oraz lekcje powtórzeniowe zamieszczone na końcu każdego działu).W podręczniku położono duży nacisk na interdyscyplinarność - przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr).

 

Wszystkie główne rozdziały są identyczne jak w najnowszym wydaniu 2015. "Nowe zrozumieć tekst zrozumieć człowieka" zawierają jedynie więcej testów i sprawdzianów po każdym rozdziale !

Zaloguj się

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl